Witajcie po dłuższej przerwie na odpoczęcie od ferworu wyborczego.🙂Chciałbym jeszcze raz podziękować za wszystkie gratulacje i słowa wsparcia! To było ogromnie miłe i budujące! ❤️😘
Mam dla Państwa informację o tym, co się u mnie działo przez ostatnie dwa tygodnie.
Otóż sami wiecie, że różnica głosów podczas ostatnich wyborów samorządowych miedzy mną a Janem Zychem była na granicy błędu, wynosiła bardzo niewiele – 2 głosy na oddanych 4796 ważnych głosów i 27 głosów nieważnych. Wiem, że wielu z Was nie do końca pogodziło się z takim wynikiem. Zaczęły także docierać do mnie informacje o możliwych nieprawidłowościach podczas liczenia głosów, kwalifikacji głosów nieważnych czy sporym wzroście ilości głosowań przez pełnomocników wyborczych pomiędzy I a II turą wyborów. Szanuję zasady demokratycznego ustroju państwa, jakim są niewątpliwie powszechne wybory, ale chcę również z czystym sumieniem, bez domysłów i podtekstów powiedzieć tym z wyborców, którzy oddali na mnie głos, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby jeszcze raz wszystko dokładnie sprawdzić i żeby ich głosy i wiara we mnie nie poszły na marne.
Przez ostatnie kilka dni bardzo intensywnie sprawdzałem wszystkie dochodzące do mnie informacje odnośnie organizacji II tury wyborów samorządowych w naszej gminie i po konsultacji z prawnikami postanowiłem złożyć protest wyborczy, który wpłynął dziś do Sądu Rejonowego w Krośnie.
Teraz Sąd ma 30 dni na ustosunkowanie się do tego wniosku. 👨‍⚖️👩‍⚖️